Vilniaus g. 11, LT-60180 Raseiniai
Elektroninis paštas
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Tel. (8 428) 52 167
Mokyklos kiemelyje pastatytas knygų namelis. Tai netradicinė lauko bibliotekėlė, kuriai suteiktas projekto „Dalinkis knyga“ unikalus numeris, ir ji bus įregistruota specialiame pasaulio žemėlapyje.Bibliotekėlė įrengta Raseinių rajono savivaldybės vaikų vasaros poilsio socializacijos programos „Pažink save ir savo kraštą“ lėšomis.
Gruodžio 1 dieną pradinių klasių mokytoja metodininkė Rita P. (gražios idėjos iniciatorė) pakvietė 1b klasės mokinius su savo mokytoja Dalia K. į knygų namelio atidarymą - pristatymą. Išėję į kiemelį pirmokai pastebėjo raudonu kaspinu perrištą didžiulę dovaną. Gerb. mokyklos direktorius perkirpo kaspiną ir knygų namelio durelės atsivėrė. Mokytoja Rita P. atskleidė paslaptį, kad šis knygų namelis nepaprastas – tai lauke įrengta miniatiūrinė bibliotekėlė, kurioje galima palikti knygas ir jas mainyti, kai kuriais atvejais – ir pasiimti su savimi. (Tokių knygų namelių idėja yra išplitusi bent 91 šalyje).
Lapkričio 19 dieną Lietuvos 5–12 klasių mokiniai buvo pakviesti dar į vieną „Pažinimo voratinklio“ nuotolinę pamoką „Gamtos fotografas: profesija ar pomėgis?“. Pamoką vedė Boris Belchev, ornitologas, gamtos fotografas, gamtos gidas. Šį kartą gamtininkas papasakojo apie gamtos fotografo profesiją, ko reikia, kad taptumei geru gamtos fotografu, kaip pagauti vieną neeilinį kadrą. Boris Belchev teigia, kad gamtos fotografas yra mokslininko ir menininko junginys, kuris mato gamtą taip, kaip įprastas žmogus nemato, kitaip tariant jis mato šviesą, kompoziciją ir išmano savo įrangos galimybes. Gamtos fotografas paaiškino, kodėl vieno fotografo kūryba sukelia emocijas, o kito ne? Kas vyksta, kai keičiasi matymo kampas?
Tolerancijos diena daugelyje demokratinių valstybių minima nuo 1995 m., kai UNESCO lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine Tolerancijos diena. Lietuvoje ši diena minima nuo 2003 m. Galime pasidžiaugti, kad mūsų mokykla Tarptautinės Tolerancijos dienos paminėjime dalyvauja jau daugiau kaip 10 metų. Ir šiuo sudėtingu laikotarpiu, kai ugdymasis vyksta nuotoliniu ar mišriuoju būdu, ši svarbi diena nebuvo pamiršta. Kiekvienais metais Tolerancijos dienos paminėjimui yra paskelbiamas koks nors simbolis. Turbūt dar daug kas prisimena, kai praėjusiais metais kūrėme Tolerancijos švyturius, dar anksčiau - Tolerancijos paukščius, rankas, gėles, laivus, skėčius, knygas ir t.t. 2020 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos dėlionė.
Šiemet lapkričio 5 dieną mūsų mokyklos 6, 7, 8 klasių mokiniai dalyvavo nuotolinių gamtos pamokų ciklo „Pažinimo voratinklis“ pirmojoje pamokoje, skirtoje 5-8 klasių mokiniams „Kur skrenda paukščiai“. Nuotolinę pamoką vedė ornitologė Dr. Gintarė Grašytė, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos gamtosaugos ekspertė. Pamokoje mokiniai plačiau sužinojo, kas tai yra paukščių migracija, kodėl vieni paukščiai migruoja (ir ar migruoja tik paukščiai), o kiti ne; kodėl vieni paukščiai skrenda toli, o kiti arti; ar žinoma ir kaip sužinoma, kur skrenda paukščiai; kodėl kai kurie paukščiai skrisdami nešasi „telefonus“ ir t.t. Taip pat susipažino su Lietuvoje vykdomais moderniais paukščių migracijos tyrimais. Pamokos pabaigoje lektorė mokiniams pateikė užduotį, kurią atliko 300 mokinių iš visos Lietuvos. Po savaitės išrinkti penki geriausiai atlikę šią užduotį. Tarp laimėtojų yra du mūsų mokyklos mokiniai - tai 6a klasės mokinys Pijus Kreimeris ir 8a klasės mokinė Gabija Kvietkutė. Iki šv. Kalėdų laimėtojai sulauks organizatorių prizų. Sveikiname mokinius ir mokytoją Rasą Vaišvilienę.
Aštuntus metus vykstanti pilietinė akcija „Konstitucija gyvai“, skirta Konstitucijos dienai paminėti, įtraukė beveik 5000 dalyvių iš įvairių ugdymo institucijų. Mokiniai, padedami mokytojų, tyrinėjo LR Konstitucijos straipsnius, sudarinėjo Konstitucijos medžius, piešė ir rengė protmūšius. Veiklų pobūdį kiek pakeitė šalyje susiklosčiusi nepalanki epidemiologinė situacija, todėl kelios ugdymo institucijos pasirinko akciją vykdyti nuotoliniu būdu – Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos mokiniai, besimokydami nuotoliniu būdu, sumontavo filmuką iš Konstitucijos straipsnių, kuriuo sveikino savo mokyklos bendruomenę. Nuotoliniu būdu akciją vykdė ir Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos mokinės Julija Juškaitė, Emilija Kreimerytė bei Gabija Kvietkutė, kurios nusprendė savarankiškai dalyvauti akcijoje.
3a klasės mokiniai dalyvauja aplinkosauginiame konkurse „Antrasis gyvenimas", kurio tikslas- ugdyti pradinių klasių mokinių supratimą apie artimiausią gamtinę aplinką ir skatinti palankų aplinkai elgesį bei kasdieninius įpročius. Klasės valandėlės metu, pakalbėję šia tema, mokiniai ėmėsi kūrybinio darbo.
Dalyvavimas olimpiadose moko vaikus įveikti iššūkius, ugdo mąstymą, padeda sukaupti patirties ir žinių bagažą. Rugsėjo 28 – spalio 9 dienomis vyko tarptautinė KINGS olimpiada. 3a klasės mokiniai Viltė B., Benas ir Deimantas pasiekė puikių rezultatų. Jie šimtu procentų parodė puikias matematikos, lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo ir anglų kalbos žinias! Linkime šiems mokiniams sėkmės finale!
Ruduo – jaukiausias metų laikas, kada po namus pasklinda gaivus obuolių pyrago kvapas, sielą užplūsta šiluma, tamsūs vakarai kužda apie artėjančias šventes, o kintanti gamta įkvepia užsiimti naujomis veiklomis. Ak, ta jaunystė, kupina veržlumo, noro pažinti, suprasti, smalsauti!
Nepaisant to, kad šis ruduo yra kiek kitoks nei įprastai: mažiau šurmulio, susibūrimų, tolimų kelionių, jis išlieka toks pats gražus ir ypatingas – medžių lapai tokie pat spalvingi, o namai netgi jaukesni ir mielesni nei kažkada. Didžiausią gėrį ir malonumą galima pajausti rudens vakarą, kuomet, įsikniaubusi į šiltą antklodę ir uždegusi žvakę, gali sau leisti skaityti mylimą knygą, kurti eiles, rašyti dienoraštį...
Skaitau knygelę ir augu greičiau,
Skaitau knygelę ir gėrį darau,
Skaitau knygelę visur visada,
Skaityti, klausyti taip gera drauge!
2a klasės mokinių sukurtas knygos pristatymas yra tartum reklama perskaitytai knygai. Nuo to, kaip įdomiai mokiniai pateikė informaciją ir pristatė savo darbą klasės draugams, priklauso, ar draugai susidomėjo knyga, ar atsirado noras ją perskaityti. Antrokams vertėjo pasistengti kūrybiškai pristatyti savo perskaitytą knygą. Kiekvienas mokinys ne tik pristatė knygos autorių, knygą, veikėjus, įdomiausius įvykius, bet ir pasirinko labiausiai patikusį personažą